Amasya’da Nerede Ne Yenir?

Amasya’da Nerede Ne Yenir? Amasya‘da kendine özgü yemekleri ve kendine has kültürel zenginliyle Amasya’ya geldiğnizden itibaren muhteşem manzarasıya sizleri karşılamaktadır. Burada yemek kültürü diğer yakınındaki yörelerden çok farklıdır. Amasya’da hangi lezzetleri nerede yiyeceğinizi size özetlemeye çalışıcağım.

Ali Kaya Restaurant

Amasya’nın en güzel manzarasının karşısında, en lezzetli Amasya yemeklerinin tadına bakmak isterseniz ilk durağınız Ali Kaya Restaurant olabilir. Şehir turu öncesinde şehre tepeden bakmak için de iyi bir fırsat olacaktır. İşletmenin gözdesi ise Tokat Kebabı.

Ali Kaya Restaurant Adres : Çakallar Mevki, Amasya Merkez/Amasya
Ali Kaya Restaurant Telefon :(0358) 218 0601

Amesia Mutfağı

Yeşilırmak kıyısında açılan restoran, yöresel Amasya yemeklerinin tadına bakabileceğiniz en güzel yerlerden birisi. Güveçte kurusu, baklalı yaprak sarması ve Amasya bamyası ise gidenlerin dillerinden düşürmedikleri spesiyaller arasında. Tabi yemeğin üzerine bir de ev baklavası istemeyi unutmayın.

Amesia Mutfağı Adres : Hatuniye Mahallesi Hazeranlar Sokak No:3 Amasya
Amesia Mutfağı Telefon : (0358) 218 22 23

Çörekçi Galip

Eğer sabahın erken saatlerinde Amasya’ya gelmişseniz, kahvaltı yapmadan önce meşhur Amasya Çöreği’nin tadına bakmanızda yarar var. Belki de kahvaltıdan vazgeçip kahvaltınızı çörekle yapabilirsiniz. Bunun içinse gideceğiniz ilk adres 3 kuşaktır aynı işi sürekli aynı çizgide yapmaya çalışan Çörekçi Galip olabilir.

Çörekçi Galip Adres : Prinçci Mah. Habibi Sok. No:10/A (Bimarhane Arkası) / Merkez – Amasya – Türkiye
Çörekçi Galip Telefon : (0358) 218 27 16

Emin Efendi Konakları

Amasya’da ne yenir yazımızda son mekan Emin Efendi Konakları.Eğer önemli misafirlerinizi ağırlayacak olursanız hem konaklama imkanları, hem de lezzetli mutfağı ile Emin Efendi Konakları sizin için Amasya’daki en doğru adreslerden birisi olacaktır. Muhteşem kültürel dokusunu kaybetmemiş konakta yemek yemek sizleri baştan çıkaracaktır.

Emin Efendi Konakları Adres : Hatuniye Mh., 05100 Amasya
Emin Efendi Konakları Telefon : (0358) 212 0852