Amasya’ya has lezzetler!

Alternatif bir tatil yeri arıyorsanız Amasya bu yerlerden birisi olabilir. Amasya gerçekten bir çok yönü  ile sizleri şaşırtacak Yeşilırmak üzerinde kurulmuş şirin bir ilimiz. Amasya şehri Osmanlı döneminde şehzadelerin tecrübe kazanması için gönderildikleri şehir olarak öne çıkar. Bu nedenle Amasya şehzadeler şehri olarak ta anılır. Kısa süreli bir tatil planlıyorsanız Amasya tam düşündüğünüz gibi bir tatil imkanı sunabilir. Bu nedenle tatil planınızı yaparken Amasya seçeneğini de mutlaka dikkate almanızı tavsiye ederiz. Amasya otelleri küçük, şirin, nezih ve ucuz hizmet anlayışı ile konuklarına en iyi şekilde hizmet etmektedir. Bu nedenle gönül rahatlığı ile Amasya’ya gidebilir Amasya tatil otellerinde huzur içinde tatiliniz geçirebilirsiniz..

 

Tatil için Amasya’ya gittiğinizde mutlaka tatmanız gereken lezzetler konusunda sizlere bir kaç önerimiz olacak. Amasya’ya has bu lezzetleri yazımızın detayında bulabilirsiniz.

Amasya lafı nerede geçse hemen herkesin aklına elma gelse de Amasya’da dolma ve bakla sarması ve çörek de çok meşhur lezzetlerdir.   İşte Amasya ilimizin meşhur ve yöresel yemekleri…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir